یکشنبه 2 بهمن 1384

فعال‌سازی چشم سوم

   نوشته شده توسط: علی رضا ولی نژاد    نوع مطلب :فعال‌سازی چشم سوم ،


فعال‌سازی چشم سوم

 


چشم سوم با اسامی مختلف از جمله چشم معرفت، چشم بصیرت، چشم دل، چشم درون، تیسراتیل و آجنا خوانده می‌شود و جایگاه آن در كالبد اثیری و منطبق بر پیشانی در جسم فیزیكی است.

برخی دانشمندان اعتقاد دارند كه چشم سوم محلی برای دریافت ادراكات فراحسی، الهام و اشراق و وسیله‌ای برای ارتباط موجودات با یكدیگر در جهان هستی می‌باشد. از طریق آنجا می‌توان با عوالم و موجودات ماورائی و همچنین با ورای ابعاد مكانی و زمانی ارتباط برقرار ساخت. همچنین با كمك آنجا می‌توان هاله‌ها را دید.

برای رؤیت هاله، لازم است كه تمرینات باز كردن چشم سوم را انجام دهید، تا چشم سوم خود را تحریك كرده، قدرت گیرندگی آن را افزایش دهید. این كار شما را قادر میسازد كه انرژی اطراف سوژه‌ را دریافت كنید. البته بدون انجام این كار هم دیدن هالهی تك‌رنگ‌ ممكن است، اما اگر چشم سوم شما تحریك و باز نشده باشد، دیدن هالهی یك موجود زنده بسیار مشكل خواهد بود.

به یاد بیاورید كه وقتی خیلی خیلی خسته و كاملاً فرسوده‌اید چه حالی دارید؟ به یاد بیاورید كه چه احساسی دارید وقتی برای روزها نخوابیدهاید و به سختی میتوانید چشمهایتان را باز نگه دارید؟ به یاد بیاورید كه چه احساسی دارید وقتی چشمهایتان دست از تلاش برای بسته شدن بر نمیدارند؟ به یاد بیاورید كه چه حالی دارید وقتی كه با چشمهایتان میجنگید تا آنها را باز نگه دارید؟

تجسم این حالتها با تمركز و توجه كامل، در شما احساسی برمیانگیزد، مانند اینكه تلاش میكنید یك پردهی خیالی سنگین را از پشت چشمهایتان بلند كنید. در چنین حالتی ماهیچههای چشمهایتان خوب پاسخ نمیدهند، بنابراین كار شما تقریباً بطور كامل ذهنی است.

چند لحظه صبر كنید تا این حالت را به خوبی مجسم كنید. كوشش برای باز نگه‌داشتن چشمان خسته، یك تحریك ذهنی قوی در چشم سوم ایجاد میكند و به تدریج باعث باز شدن آن میشود. اما چگونه؟

این فعالیت گشایشی ذهن ، آگاهی جسمی شما را در محل چشم سوم  متمركز میكند. هنگامی كه آگاهی جسمی شما در یك قسمت از بدنتان متمركز میشود و شما آن ناحیه را تحت نفوذ ذهنی خود قرار میدهید، كالبد انرژی خود را در آن ناحیه به نحوی پویا تحریك میكنید. اگر این فعالیت ذهنی به اندازه كافی ادامه پیدا كند و تلاش ذهنی كافی صرف آن شود، چشم سوم شما شروع به باز شدن خواهد كرد.

اگر شما فعالیت گشایشی ذهن را هنگامی كه در حالت آرامش هستید و موضوعی در میدان دید شما قرار دارد ( و بطور مستقیم در حال نگاه كردن به آن نیستید ) انجام دهید، دید هالهای خودبخود ایجاد خواهد شد.

فعالیت گشایشی ذهن كه در اینجا شرح داده شد، شبیه تكنیكهای دیداری باز كردن چاكرا است كه توسط اكثر استادان كار با انرژی و پیشرفت قوای ذهنی تدریس میشود. فقط به مراتب قوی‌تر و مؤثرتر است. تمرینهای دیداری كار با انرژی به تنهایی ضعیف و كند هستند و یادگیری و استفاده از آنها مشكل است.

توصیه: مركز بین دو چشم (روی پیشانی) را به نرمی با ناخن بخارانید. این كار به شما كمك خواهد كرد كه این نقطه را با آگاهی جسمانی خود به دقت هدف بگیرید.

آگاهی جسمانی خود را به ناحیه بین چشمهای خود منتقل كنید. با تمركز كامل از این ناحیه آگاه شوید. این ناحیه را به صورت ذهنی بالا بكشید. چنان كه گویی تلاش میكنید پلكهایتان را به زور باز كنید. اما به ماهیچه‌هایتان در این ناحیه اجازه ندهید كه منقبض شوند یا به هر صورت دیگر پاسخ بدهند ( این تلاش كاملاً ذهنی است).

احساس خود را به دقت مورد توجه قرار دهید. تصور كنید كه چشمهایتان خیلی سنگین شدهاند؛ به آنها اجازه دهید كه بسته شوند، و چند بار پلكهایتان را به‌هم بزنید. توجه كنید كه برای این كار از كدام ماهیچه‌ها استفاده میكنید.

همین فرمان عضلانی را از طریق آگاهی جسمانی ذهن خود در آن ناحیه به كار ببرید، اما دیگر به ماهیچه‌های پلكهایتان اجازه ندهید كه از فرمان اطاعت كنند.

این كار را دوباره و دوباره تكرار كنید ( بالا بكشید، بالا بكشید، بالا بكشید ) چنان كه گویی یك وزنهی خیالی سنگین را از پشت چشمهایتان بلند میكنید.

این كار را بارها تكرار كنید، اما به خودتان ( یا هیچ یك از  ماهیچههایتان ) اجازه‎‎ی انقباض یا پاسخ ندهید. این كار در آغاز كمی دشوار است، اما با كمی تمرین به راحتی در انجام آن مهارت و تسلط پیدا میكنید.

این فعالیت گشایشی ذهنی خیلی مهم است. اگر میخواهید به روشن‌بینی و سایر توانایی‌های روحی دست پیدا كنید، این تمرین اولین قدم برای یادگیری كنترل چشم سوم است.

در مراحل اولیه ممكن است احساس كنید كه ناحیه وسیعی از بالای ابروهایتان را بالا میكشید، حتی تمام پیشانی خود را . این مورد اشكالی ندارد و باز هم میتواند تأثیر لازم را برای باز كردن چشم سوم شما داشته باشد. با تمرین بیشتر خواهید توانست حوزهی تمركز فعالیت ذهنی خود را كاهش دهید و آن را به ناحیهی بین ابروها ( چشم سوم ) محدود كنید.

اگر این فعالیت گشایشی ذهنی را ادامه دهید، چشم سوم خود را تحریك كرده ، آن را فعال خواهید ساخت. تمركز یكنواخت و آرام شما روی یك شیئ، چشم سوم شما را با انرژی ساطع شونده از آن شیئ هماهنگ خواهد كرد. این انرژی به مركز بینایی مغز شما ارسال میشود و در آنجا بعنوان یك تصویر ( یك نوار روشن از نور رنگی  ) تفسیر می‌شود.

توصیه: هر گاه در انجام این عملكرد گشایشی ذهنی، تمركز و تسلط كافی كسب كرده، آنرا بصورت ذهنی اجرا كنید، متوجه خواهید شد كه وزنهی خیالی پشت چشمهای شما در یك سمت آسانتر از سمت دیگر بالا كشیده میشود،كه معمولاً سمت راست آسانتر است. اصولاً این احساس ناشی از تفاوت بین دو نیمكره‎‎ی مغز شما است كه استفاده از یكی به مراتب آسانتر از دیگری است ( نیمكرهی غالب ). اگر این مورد برای شما ایجاد اشكال میكند، با یك فعالیت چرخشی ذهنی، در جهت چرخش عقربههای ساعت در ناحیهی بین ابروها، چشم سوم خود را تحریك كنید. منظور از جهت چرخش عقربههای ساعت این است كه صورت خود را به عنوان صفحهی ساعت در نظر بگیرید و جهت صحیح چرخش را با آن بسنجید. برای این فعالیت چرخشی نیز از همان فرمان ذهنی عضلانی استفاده كنید كه قبلاً برای باز كردن چشمهای خسته به كار میبردید. اما اكنون آنرا برای چرخش به كار ببرید، چنان كه گویی با حركت چرخشی یك مداد، این ناحیه را تحریك میكنید. بهترین روش این است كه برای فعال كردن چشم سوم خود تمرین گشایشی اصلی و این تمرین چرخشی را یك در میان انجام دهید. فعالیت گشایشی ذهنی به هر حال برای هماهنگ كردن چشم سوم شما با هاله لازم است.

توجه: به یاد داشته باشید كه همهی این تمرینهای محرك انرژی، به آگاهی جسمانی موضعی خصوصاً آگاهی موضعی در سطح پوست وابستهاند. برای اینكه این تمرینها مؤثر باشند، باید احساس كنید كه آنها واقعاً اتفاق میافتند.

 


zahra
دوشنبه 27 شهریور 1396 01:42 ب.ظ
وااای خوواهشااااا ایتا رو نذاریین خیلییی خطرناکه...مردم ک همشو نمیدونن علاقه مند میشن....نکنین توروخدااااااا
ستاره
دوشنبه 17 فروردین 1394 06:44 ب.ظ
سلام ، خسته نباشید . من خیلی به باز کردن چشم سوم و ذهن خوانی و ... خیلی علاقه مندم و خیلی دوست دارم بتونم ذهن افراد رو بخونم و چیزای غیر طبیعی رو ببینم ولی میترسم از اینکه وارد ی بازی خطرناک بشم . خواهشا بهم کمک کنید ، خیلی دوست دارم بدونم . ممنون . 14 ساله از تهران .
سپیده
دوشنبه 20 مرداد 1393 03:24 ب.ظ
با سلام وخسته نباشید.مدتی هست بطور خود به خود هاله ی دور بینی خودمو می بینم.می خواستم ببینم چشم سو من فعال شده؟
فرزانه
شنبه 2 آذر 1392 02:39 ق.ظ
مدیر سایت محترم لطفا منابع لازم جهت عرفان شناسی و سلوک گرایی رو برای عزیزان کنجکاو بگذارید
فرزانه
شنبه 2 آذر 1392 02:37 ق.ظ
اقای محترم واقعا این موضوع رو نباید به اشتراک گذاشت . این چیزی که تو اینجا هست مراحل خلسه رو شامل هست و بسیار خطرناک . سپاه منجی رو اینجور یاری نمیکنی دجال واره میسازی و همه ی تسخیر شدگان روز موعود گریبان گیرت میشن . از عدالت خدا بترس .
و به همه دوستان از اینجا بگم چشم سوم با دعا و نماز به وقت باز میشه . باید به درجاتی از عرفان برسید .تا بتونید چشم سوم داشته باشید . خواهش می کنم از ذکر خدا قافل نشید . و چشم سوم هیچ جیز جالبی نداره . انسان رو منزوی میکنه . اصلا جالب نیس توی خیابون راه برید و همه رو با تماثیل حیوان ببینید .
رها
یکشنبه 4 فروردین 1392 01:13 ق.ظ
باز کردن چشم سوم؟؟؟!!
واقعا که ....
یعنی چی این حرفا؟ برا چی این مطلبو اینجا نوشتی؟ میدونی داری بعضی رو که از رو کنجکاوی دنیال این مسائل هستن وارد چه بازی خطرنکی میکنی؟میدونید کسی که چشمش بازه چقدذ عذاب میکشه ؟چقدر اذیت میشه؟مگر در صورتی که از یک منبع الهی این کار براش انجام بشه نه اینطوری به زور!
میدونی شنیدن صدا یعنی چی؟میدونی ممکنه این آدما ناخواسته وارد دنیایی موجوداتی بشن که بیرون اومدن ازش چقدر مشکله ؟!از تمام کسایی که این مطلبو میخونن میگم این کار میتونه خیلی خطرناک یاشه.یادتون باشه تا زمانی تو نبینیشون اونا هم تو رو نمیبینن...
ali
سه شنبه 17 مرداد 1391 09:57 ق.ظ
من چشم سومم به طور تجربی فعال شده،و من هیچ کنترلی روش ندارم،در برخورد با آدما خیلی اذیت میشم چون یه چیزایی رو که نباید می بینم ومی شنوم ،لطفا اگر کسی رو میشناسید که میتونه کمکم کنه یا راهی رو بلد هستید بهم بگید ،ممنون.
سارا
جمعه 28 بهمن 1390 05:55 ب.ظ
بی حاشیه به جواب سوالم رسیدم . از مقدمه های اضافی خوشم نمیاد . اطلاعاتی که گرفتم برای من کافی بود
فاطیما
چهارشنبه 28 دی 1390 12:23 ق.ظ
سلام
تشكر از مطالب زیباتون

ولی نفرمودید وقتی چشم سوم باز میشه اولین بار شاهد چه مسائلی خواهیم بود ؟و آیا هركس از نظر فركانسی در پیرامون خودش با تصاویری كه می بینه هم فركانس هست ؟
شنبه 19 شهریور 1390 12:27 ق.ظ
خوش به حالت خدا کنه روی منم جواب بده من واقعا علامندم ...
الناز
دوشنبه 22 فروردین 1390 11:00 ب.ظ
خوب بود.
Saber
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389 01:45 ب.ظ
سلام. از مطلبتون خیلی ممنونم. فقط کاشکی از قبل اعلام میکردین که حتما باید برای دیدن فایل ها از فایر فاکس استفاده کرد نه از اینرنت اکسپلورر.
موفق باشید
Saber
یکشنبه 26 اردیبهشت 1389 11:49 ق.ظ
سلام. من نمزدانم از کجا باید این کتاب را دانلود کنم. لطفا من را راهنمایی کنید. ممنونم.
بهمن
دوشنبه 2 فروردین 1389 03:11 ق.ظ
اصلا احتیاجی به این همه دنق و فنگ نیست، با مصرف کمی مشروب هم میشه به راحتی به این تجربه دست یافت...
دوشنبه 2 فروردین 1389 03:10 ق.ظ
اصلا احتیاجی به این همه دنق و فنگ نیست، با مصرف کمی مشروب هم میشه به راحتی به این تجربه دست یافت...
زهرا
چهارشنبه 18 آذر 1388 04:51 ب.ظ
با سلام اگه كتاب یا كتابهایی كه در زمینه چشم سوم منتشر شده را برایم ارسال كنید ممنون میشم
حلقه
پنجشنبه 2 خرداد 1387 03:05 ق.ظ
كنترل منفی 1
ویدا
یکشنبه 20 اسفند 1385 10:03 ق.ظ
اقا علی خسته نباشید.یه پیشنهاد داشتم اونم اینكه:رنگه ابی كه برای نوشته هات استفاده كردی رو صفحه مشكی مناسب نیست.چشم رو خسته میكنه.در هر صورت ازت ممنونم
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات