سه شنبه 24 آبان 1384

غذا

   نوشته شده توسط: علی رضا ولی نژاد    نوع مطلب :یادی از مرحوم شیخ رجبعلی خیاط(نکوکویان) ،

غذا

جناب شیخ دنبال غذاهای لذیذ نبود، بیشتر وقت ها از غذاهای ساده، مثل سیب زمینی و فرنی استفاده می‌كرد. سر سفره، رو به قبله و دو زانو می‌نشست و به طور خمیده غذا میخورد، و گاهی هم بشقاب را به دست می‌گرفت همیشه غذا را با اشتهای كامل میخورد، و گاهی مقداری از غذای خود را در بشقاب یكی از دوستان كه دستش می‌رسید میگذاشت. هنگام خوردن غذا حرف نمی‌زد و دیگران هم به احترام ایشان سكوت می‌كردند. اگر كسی او را به مهمانی دعوت می كرد با توجه، قبول یا رد می‌كرد، با این حال بیشتر وقت ها دعوت دوستان را رد نمی‌كرد.
از غذای بازار پرهیز نداشت، با این حال از تأثیر خوراك در روح انسان غافل نبود و برخی دگرگونی های روحی را ناشی از غذا می دانست. یك بار كه با قطار در راه مشهد می‌رفت، احساس كوری باطن كرد، متوسل شد، پس از مدتی به او فهماندند كه: این تاریكی در نتیجه استفاده از چای قطار است.

ماخذ : کتاب کیمیای محبت
 چاپ پنجم / 1378 ه .ش
 انتشارات دارالحدیث

مولف: محمد محمدی ری شهری

 


محمدمهدی اصلانی
شنبه 11 شهریور 1391 12:30 ب.ظ
این حرفها را چه کسانی میگویند جز مثل اقای ریشهری که دستش به خون هزاران بچه بیگناه وانسانهای حقیقت خواه وعادل میباشد ای ملت این جماعت جنها وشیاطین را به اسارت میگیرند تا مردمرا فریب دهند ایا جز این حکومتیان هستند ملت قسم بقران اینها نه جزءبشریت نیستند بلکه از هر مخلوق پست خداوند پسترند یقین کنید جوانان فریب این حقها را نخورید اینها اینقدر توانائی دارند بروند یک سوزن برای خدمت بشریت بسازند نه جز دروغ وفریب بروید وگور حقه خودرا گم کنید بس است دشمنان بشریت بس است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات